Rekreačné poukazy

Nízke Tatry – Chopok

STE VÁŠNIVÝ TURISTA ČI LYŽIAR?

Lyžiarske stredisko Srdiečko-Kosodrevina-Chopok juh sa nachádza v časti Nízke Tatry, na južných svahoch 2.204m vysokého Chopku, na konci Bystrianskej doliny, 18 km na sever od Podbrezovej a 27 km od Osrblia. Spolu so strediskom Chopok sever, s ktorým je navzájom prepojené tak, že tvoria najväčšie lyžiarske a turistické stredisko na Slovensku. Prístupné je autom aj autobusom. Stredisko Nízke Tatry má výborné podmienky na lyžovanie pre veľmi náročných i stredne náročných lyžiarov. Nadmorská výška lyžiarskych svahov 1.080 mnm.-2.000 mnm.. Lyžiarska sezóna trvá priemerne 120 dní. Nízke Tatry pre lyžiarov v stredisku pripravili vyznačených 6 zjazdoviek, ktoré sú pravidelne upravované rovnako ako letné turistické trasy a chodníky

Ak sa vám žiada oddýchnuť si od ľudí, hlučných rekreačných stredísk a máte chuť si užiť typický horský slovenský vidiek s hustými a rozľahlými lesmi, poliankami a pasienkami, vidieť laznícke osídlenie a úzke terasovité políčka, prespať v drevenom zrube, piť zo studničiek, najesť sa malín a nazbierať si hríby, obujte si dobré topánky a vyrazte na značené turistické chodníky Poľany a Veporských vrchov, ktoré vám toto všetko ponúkajú. Malebný a rázovitý kraj Veporských vrchov, Podpoľania a Nízkych Tatier je husto pretkaný sieťou značených turistických trás, ktoré sprístupňujú pozoruhodnosti regiónu viac či menej zdatným turistom a milovníkom prechádzok v peknom a čistom prostredí. Treba len správne odhadnúť svoje sily a môžete sa vybrať za novými zážitkami.

Dobročský prales

MÁTE RADI VÔŇU HUSTÉHO LESA?

Máme tu pre Vás dobrý typ. Vašu túžbu po vôni lesa naplní Dobročský prales, ktorý je skvelou ukážkou pôvodného karpatského pralesa.

Lesnícky skanzen

VÝBORNÉ MIESTO NA PRECHÁDZKU.

Lesnícky skanzen sa nachádza vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu (25km). Jeho budovanie je názornou odpoveďou na mnoho otázok, ktoré vo vztahu k najväčšiemu prírodnému bohatstvu našej krajiny verejnosť oprávnene vyslovuje. Kedže raz vidieť je viac, ako desať krát pocuť, rozhodli sme sa vám priamo v lesných porastoch priblížit široké súvislosti našej práce. Na trojkilometrovom „chodníku lesného času“ je v súcasnosti 48 zastávok, ktoré vám mnohými zaujímavými exponátmi a predovšetkým prirodzenými lesnými stanovištami ponúknu objavné pohľady na životodarné schopnosti lesa. Určite vás však zaujmú aj živé obrazy z histórie, súčasnosti a budúcnosti lesníctva. Veľmi pôsobivým doplnením areálu sú prírodné diela medzinárodnej skupiny umelcov eko – artu.

Cyklistika

Raj pre cyklistov

Veľké množstvo asfaltových, poľných aj lesných ciest sú predpokladom pre spoznávanie prírodných krás tohoto regiónu, pozoruhodností, typických lazníckych osídlení, prvkov ľudovej architektúry ako aj zvláštností a života tunajších miest a obcí. V okolí nájdete množstvo trás, z ktorých niektoré najznámejšie nájdete na stránkach Cykloklubu Ďumbier.

Navštívili nás

Newsletter

Záleží nám na Vás a preto chceme, aby ste boli informovaní. Prihláste sa do nášho newslettera a budete ako prví vedieť o akciách a novinkách v Hoteli Zerrenpach!